Містер Поттер і технологія Flash

EN FR PT-PT RU UA +

У січні 2021 року технологія Adobe Flash (спочатку Macromedia Flash) офіційно пішла на пенсію: її підтримка видалена з актуальних версій операційних систем і веб-браузерів, а офіційний сайт просто вказує на те, що технологія більше не підтримується. Хоча… Все ж є можливість запускати автономні swf-файли. Завдяки прив’язці ActiveX-компонента до деяких програвачів.

Дана технологія дозволяла відтворювати у веб-браузерах анімації, відео, а в більш пізніх версіях даної технології з’явилася можливість створювати навіть тривимірні ігри. Але частіше це використовувалося для показу рекламних блоків на сайтах і примітивної анімації.

Хоча пізніше, коли стало можливо переглядати відео онлайн, технологія активно використовувалася для перегляду відеофайлів.

За початковим задумом технологія була досить перспективною, оскільки дозволяла додати різноманітності на прості за структурою сторінки веб-сайтів, створювати анімацію і навіть ігри. Але користувачі все частіше замість нормального використання отримували повідомлення про те, що потрібно знову оновити програвач Flash, інакше гру неможливо запустити і фільм неможливо подивитися.

Що стосується Містера Поттера…


Ігри. Існує кілька офіційних і неофіційних ігор, створених за допомогою технології Flash. Правда, вони представляють собою набір простих за структурою ігор: вони більше нагадують злегка змінені приклади для вивчення мови програмування.


Сайти. Також дану технологію використовували: перший офіційний сайт першої гри, сайт KnowWonder. На відео можна помітити, що функція показу анімованого покажчика миші може не функціонувати.


Який підсумок?

Спочатку технологія була досить перспективною. Але в міру розвитку мережі Інтернет та веб стандартів ця технологія в підсумку застаріла.
Чарівний світ отримав від цієї технології набір сайтів, які давно зникли з мережі Інтернет (якщо не брати до уваги веб-архів), набір простих за структурою ігор та декілька демонстраційних додатків на дисках додаткових матеріалів, які вже давно забуті.

Але все ж ті, хто любить проекти, створені на основі Flash, можуть продовжувати використовувати улюблені swf-файли. Це дуже радує, бо, на відміну від правовласників, для користувачів ті чи інші програми потрібні й після закінчення терміну їх підтримки. Навіть якщо вони дивні 😉


Ділився думками: АlехeyMS
Окрема подяка Serhiy1994, за надані ігри.
Для відтворення swf-файлів використана безкоштовна версія SWF.max Flash Player. І трохи магії (дякуємо авторам програми за ту милу інструкцію 🙂 ).


Добавить комментарий

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені *

 

1. Якщо ви хочете показати коментар тільки співробітникам сайту - додайте до нього слово "top_secret" ;-)
2. Для додавання картинки в коментар скористайтеся послугами фотохостингу (підійде HTML-код для вставки).