Містер Поттер і … технологія Director (Shockwave)

RU FR EN UA PT

Дана технологія, можливо, знайома любителям грати в міні-ігри на деяких веб-сайтах. Ті, хто вивчав диски з додатковими матеріалами до офіційних дводискових видань фільмів про пригоди Гаррі також могли помітити невеликі додатки, створені за допомогою даної технології.

Щоб використовувати додатки, створені за допомогою даної технології, було необхідно встановити в систему особливий програвач, який після цього був вбудований у веб-браузери. Що і дозволяло відтворювати ігри або програми прямо на веб-сторінках.

Але, як і технологія Flash, дана технологія була відправлена ​​на пенсію: на офіційному сайті лише розміщена інформація про те, що технологія застаріла і більше не підтримується. Завантажити програвач неможливо.

Здавалося б, можна обійти це обмеження і встановити програвач зі старих запасів. Але це не зовсім так. Виробник програвача для чогось ввів двоетапне встановлення (орієнтовно, починаючи з 10-ї версії). Тобто, користувач встановлює програвач, але при першому запуску програвач завантажує з офіційного сайту і встановлює додатковий модуль. Після цього можна повноцінно використовувати додатки.

Але якщо користувач хоче встановити цей програвач зараз, то зазвичай виникає проблема на другому етапі встановлення. Тобто, встановлення програвача нібито завершилося успішно, але при спробі запустити сторінку додатка, програвач показує заставку “Встановлюються компоненти”. Він намагається завантажити з офіційного сайту другий модуль, який був видалений. Тому запустити додаток не вдається.

Дуже дивна реалізація, чи не так?

Які програми створювалися для чарівного світу?


Ігри. Їх було дуже мало і вони були дуже прості за структурою.Додаткові матеріали до фільмів. На дисках з додатковими матеріалами можна знайти програмний додаток “Події чарівного світу”. Це був список дат і подій, забезпечений відповідними уривками з фільмів (для відтворення відеофайлів потрібно було встановити QuickTime video player). Мова лише англійська. При цьому диск для першого фільму містив версію програми з подіями тільки першого року, версія для другого фільму вже враховувала події перших двох фільмів. Версія для четвертого фільму… Так, на основі перших чотирьох фільмів.


Який можна зробити висновок? Наприклад, можна помітити, що це була ще одна спроба зробити веб-сторінки більш красивими і корисними. Але реалізація програвача, особливо два етапи встановлення, а також популярність конкуруючої технології Flash робили технологію не особливо корисною, особливо після того, як в Інтернеті почали нормально діяти веб-стандарти.

Цінність технології для чарівного світу Гаррі? Вельми сумнівна.

Ділився думкою: АlехeyMS


Добавить комментарий

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля позначені *

 

1. Якщо ви хочете показати коментар тільки співробітникам сайту - додайте до нього слово "top_secret" ;-)
2. Для додавання картинки в коментар скористайтеся послугами фотохостингу (підійде HTML-код для вставки).
Для розміщення файлу можна використовувати файловий хостинг, наприклад: Google.Drive.