
Peli julkaistiin vuonna 2011, ja se käsitteli elokuvien viisi-kahdeksan juonta. Pelattavuus on edelleen sekoitus hiljaista kerrontaa, omituista huumoria ja mielenkiintoisia ja vähemmän mielenkiintoisia pulmia. Toisin kuin edeltäjänsä, se toimii paljon vakaammin.
Koska peli on joskus liian pitkä, on erittäin suositeltavaa, että pelaat peliä jonkun toisen kanssa. Tämä tekee pelaamisesta paljon mielenkiintoisempaa, varsinkin jos käytät pilkkaloitsuja 😉
Peliin tutustuminen
Pelin läpipeluuvideot
Keräyskortit
- Ne puuttuvat.
Tietopohja
Pelaajien määrä
- 1-2 (gamepads, keyboard)
Koodit (huijaukset)
Demo
Lovegood Madness -taso (546 MB) archive.org
Säästää
Tiedostot on pakattu arkistoihin ja sijoitettu kansioihin, jotka ovat saatavilla helpoimmin saatavilla olevissa ilmaispalveluissa.
Valitse kansio: Google.Drive | Yandex.Disk | Mega.nz
Saatavilla olevat vaihtoehdot:
- Tallenna 1 (l57_save_desert_min). Läpäissyt jälkiruokatason. Kerätty vähintään: 33 kultalohkoa, 475500 kolikkoa, 0 punaista lohkoa, useita opiskelijoita pelastettu, 0 vaakunaa. En ostanut mitään). Kirjoittaja: 13andrew12.
- Tallenna 2 (l57_alexeyms_sujet). Pelin tarinaosuus on läpäisty. Kirjoittaja: AlexeyMS.
Sijainti:
- Windows Vista/7/8/10/11: AppData\Roaming\WB Games\LEGO Harry Potter 2\SavedGames\
- Windows XP: Application Data\Roaming\WB Games\LEGO Harry Potter 2\SavedGames\
Alustat (laitteet)
- PC (Windows, Mac OS)
- XBox 360
- Nintendo DS
- Nintendo 3DS
- WII
- Playstation 3
- Playstation 4
- Playstation Portable
- Playstation Vita
- iOS
- Android
Genre
- Seikkailut
Tekijät
- TT Games
- Electronic Arts
Julkaisupäivä
- 11-18.11.2011
- 6-9.03.2012 (PSVita)
- 22.03.2012 (iOS)
- 21.10.2016 (PS4)
Ikärajoitukset
- 7+ (PEGI)
- 12+ (RU)
Pelitiedoston koko
- PC: 7,4 GB
Kielet (alueesta riippuen)
CZ, DE, DK, EN, ES, FR, IT, NL, PL, PT (BR, PT), RU
Järjestelmävaatimukset (PC:lle)
Operating System: Windows XP/Vista/7/8/8.1, Mac OS X
Processor: Pentium® Dual Сore 2000 MHz, Pentium D (minimum); Pentium® Quad core 2700 MHz (recomended)
RAM, GB: 1 (minimum), 2 (recomended)
Videocard: NVIDIA 6800, 7600, 7800, 8xxx / ATI 1950 (minimum); NVIDIA GeForce 8800 / ATI HD 3870 (recomended)
Soundcard: compatible with DirectX 9.0c
Free hard disk (SSD, Flash) space: 8 GB
Input devices: keyboard and mouse or gamepad with six buttons and two mini-joysticks (Dual Analog Gamepad)
DirectX: 9.0c